WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

7 - 21.11.12 Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży szkół ponadgimanzjalnych

Wraz z rozwojem cywilizacji wzrasta liczba wypadków na drogach, w domach czy w szkołach, w których niejednokrotnie młodzież jest uczestnikiem bądź świadkiem wypadku. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia. Mając to na uwadze młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Ozimka, Niemodlina, Prószkowa, Chróściny i Tułowic, w okresie od 7 do 21 listopada 2012 r. uczestniczyła w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia obejmowały część teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne, podczas których uczniowie poznawali m.in. zasady i etapy udzielania pierwszej pomocy, praktycznie uczyli się postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym, postępowania w przypadku braku oddechu z wykorzystaniem manekinów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w przypadku ran i krwotoków. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu.