WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Starosta w potrójnej roli na Gali NTO

Podczas gali wręczenia "Złotych Spinek" NTO oraz nagród w Plebiscycie "Człowiek Roku" NTO,  która odbyła się 29 maja br. w Centrum Kongresowo - Wystawienniczym w Opoli  starosta Henryk Lakwa wystąpił w podwójnej, a nawet potrójnej roli. Po pierwsze jako Członek Kapituły przyznającej  tegoroczne "Złote Spinki" (to nagroda przyznawana od ponad 20 lat wybitnym mieszkańcom regionu, obecność w  jury jest więc sporym wyróżnieniem), po drugie jako wręczający Złotą Spinkę tegorocznej Laureatce w kategorii samorząd - staroście kędzierzyńsko - kozielskiej Małgorzacie Tudaj, po trzecie jako zdobywca I miejsca w Plebiscycie Człowiek Roku Nowej Trybuny Opolskiej w kategorii samorząd. Wkrótce przedstawimy kolejnych Laureatów z naszego powiatu.

Gościem Gali była też wicestarosta Leonarda Płoszaj.

M.K.