WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Zdobyliśmy 1,5 mln zł dotacji na drogi

FB_IMG_1558586684070.jpeg

Starania naszego powiatu o dotacje do inwestycji  drogowych zostały ukoronowane podpisaniem umowy. W Urzędzie Wojewódzkim w Opolu starosta Henryk Lakwa, wicestarosta Leonarda Płoszaj i skarbnik powiatu Mariola Konachiewicz, podpisali umowy na dofinansowanie połowy kosztów dwóch inwestycji drogowych realizowanych przez nasz powiat w Starych Siołkowicach i w Krasiejowie, z Funduszu Dróg Samorządowych. Na pierwszą z nich otrzymaliśmy prawie 1,2 mln zł na drugą ponad 300 tysięcy złotych. Wkrótce więcej szczegółów.