WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Dwa dni cyrkowej magii w fotogalerii Opowiecie.info

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim zaprasza w najbliższy weekend na XI Ogólnopolski Dziecięco - Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej. Miło nam poinformować, że nasz powiat przekazał dotację na organizację tego nietuzinkowego wydarzenia w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru kultury i sportu dla Stowarzyszenia Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu, który jest współorganizatorem festiwalu.

"Po raz kolejny dzieci z całej Polski, będą rywalizować na festiwalu w numerach cyrkowych takich jak: gimnastyka, monocykle, żonglerka, clownada i wiele innych. Początek w sobotę 18 maja o 17:00 a w niedzielę o 14:00. W festiwalu będzie brało udział kilkadziesiąt młodych artystów, których być może w przyszłości będziemy podziwiać na arenach cyrkowych" - piszą o imprezie regionalne media, m.in. patronujące temu wydarzeniu Radio Doxa,

Festiwal ma na celu prezentację dorobku artystycznego zespołów dziecięcych i młodzieżowych w dziedzinie sztuki cyrkowej, promowanie sztuki cyrkowej, rozwijanie wrażliwości estetycznej, pasji,  sprawności ogólnej, pozytywnych zachowań społecznych, kreatywnego  działania. Nawiązywanie i umacnianie kontaktów  poprzez kulturę i sztukę.

M.K.