WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Wspieramy ważne wydarzenia

pozytekfot1.jpeg pozytekfot2.jpeg pozytekfot3.jpeg pozytekfot4.jpeg

Mistrzostwa Powiatu Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym oraz „Wzgórzowa Trzynastka” to kolejne ważne imprezy, które powiat opolski dofinansował na zasadach określonych w Ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Jesteśmy po podpisaniu umów z organizatorami.  

- Nasze mistrzostwa adresowane są do 13 terenowych kół Polskiego Związku Wędkarskiego w powiecie opolskim, czyli do ok. 3,5 tysiąca osób – mówi Mieczysław Miś – prezes Okręgu PZW w Opolu. – To impreza cykliczna, odbywa się w Biestrzynniku i cieszy się sporym zainteresowaniem środowiska – dodaje Krzysztof Suchecki, skarbnik  Zarządu Okręgu PZW.

Z kolei „Wzgórzowa Trzynastka” organizowana przez Stowarzyszenie Bieg Opolski, co roku gromadzi na starcie ok. 300 osób, które chcą zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest bardzo wymagająca trasa – mówi jej twórca i organizator wydarzenia Artur Góralczyk.

- W tym roku dotację w ramach konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu kultury i sztuki oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu uzyskało szesnaście organizacji i klubów sportowych – mówi starosta Henryk Lakwa.

Konkurs przygotował i przeprowadził Wydział Edukacji i Spraw Społecznych naszego Starostwa Powiatowego. 

Na zdjęciach: Podpisanie umów przez starostę Henryka Lakwę, wicestarostę Leonardę Płoszaj  z  przedstawicielami opolskiego Okręgu PZW – prezesem Mieczysławem Misiem, skarbnikiem Krzysztofem Sucheckim oraz organizatorem „Wzgórzowej Trzynastki” Arturem Góralczykiem.

M.K..