WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

3 Maja - tak było w Ozimku

 

Wicestarosta Leonarda Płoszaj wzięła udział w trzeciomajowych uroczystościach w Ozimku. "Obchody rozpoczęła tradycyjnie uroczysta msza święta, odprawiona za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski za Ojczyznę w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z prośbą o Boże Błogosławieństwo oraz życie wieczne dla tych, którzy poświęcili za nią swoje życie. Za wstawiennictwem Świętego Floriana mszę sprawowano także w intencji pracowników, emerytów i rencistów Huty Małapanew oraz ich rodzin, jak również za strażaków i ich rodziny, z okazji przypadających 4 maja ich dorocznych świąt Dnia Hutnika i Dnia Strażaka" - relacjonują na swojej stronie gospodarze uroczystości - Gmina Ozimek. 

"Po mszy orkiestra, poczty sztandarowe hutników, strażaków i ozimskich szkół, delegacje i mieszkańcy przeszli pod Pomnik Martyrologii obok Domu Kultury, gdzie przedstawiciele władz i samorządu gminy, powiatu opolskiego oraz zarządu i organizacji związkowych Huty Małapanew złożyli wiązanki kwiatów. Wśród składających kwiaty byli: burmistrz Jan Labus i jego zastępca Zbigniew Kowalczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marek Elis  wraz z radnymi oraz wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj  i radny powiatowy Antoni Gryc. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Ozimka, przypominając również, że w trakcie majowego weekendu obchodzimy 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i zachęcając do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w dniu 26 maja. Wszystkim obecnym podziękował za udział w uroczystości, a hutnikom oraz strażakom z gminy Ozimek  złożył życzenia z okazji ich dorocznego święta" (źródło: www.ozimek.pl).  

M.K.