×
×

Starosta nagrodzony wraz z Premierami

Byli premierzy Hanna Suchocka, Jerzy Buzek, prof. Jerzy Stępień (współautor reformy samorządowej), a wraz z nimi... nasz starosta Henryk Lakwa. Mówimy o laureatach wyjątkowej nagrody Bene Meritus, przyznanej przez Związek Powiatów Polskich za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów i podnoszenie jakości życia ich mieszkańców.

Co na to nasz laureat?  -To ogromne wyróżnienie, ale traktuję to jako nagrodę nie tylko dla mnie, ale także moich współpracowników, bez których nie udałoby się zrealizować tych wszystkich zadań na rzecz powiatu – mówi starosta opolski. 
Warto zaznaczyć starosta opolski jest jedynym samorządowcem z naszego województwa, uhonorowanym nagrodą Bene Meritus. Otrzymało ją tylko kilkunastu byłych i obecnych starostów z całej Polski, kilku szefów ZPP z ostatniego 20-lecia, a także prezydenci Gdyni, Sopotu, że Gliwic. Nagrodę w imieniu starosty odebrała wicestarosta Leonarda Płoszaj. 

Jeśli chcecie Państwo przeczytać interesujące podsumowanie dwóch dekad powiatu opolskiego, z ciekawymi wspomnieniami z trudnych początków reformy samorządowej,  dowiedzieć się, które decyzje i inwestycje z perspektywy dwóch dekad były najważniejsze, przeczytajcie nietracący na aktualności wywiad ze starostą, który ukazał się na portalu  Opowiecie.info

Oto link do tego tekstu: http://opowiecie.info/henryk-lakwa-starosta-dwudziestolecia-ze-starosta-opolskim-rozmawia-leszek-myczka/

M.K.