WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

13 - 17.09.12 Wizyta przyjaciół z Ukrainy

W dniach 13-17 września 2012 na zaproszenie Henryka Lakwy starosty opolskiego przyjechali radni z zaprzyjaźnionej rady powiatu Dolina na Ukrainie (Dolina od 2006 roku jest powiatem partnerskim powiatu opolskiego). Była to kilkuosobowa delegacja, w skład której weszli  przedstawiciele biznesu, dyrektorzy  dużych przedsiębiorstw związanych z dystrybucją gazu, nadleśnictw powiatowych przedstawiciele oświaty szkolnej różnych szczebli i nauczania specjalnego.  Na czele delegacji stała Kateryna Olynik – sekretarz powiatu Dolina.
Goście obejrzeli elementy e- szkoły, którą stosuje w procesie dydaktycznym Zespól Szkół w Ozimku, poznali ideę organizacji przedszkoli integracyjnych, a w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ozimku zasady udzielania pomocy poprzez neuroterapię -  nowoczesną metodę trenowania mózgu  za pomocą EEG- Biofeedback.
W ramach rozwoju kontaktów o charakterze gospodarczym goście poznali bardzo nowoczesny zakład specjalizujący się w komunikacji wizualnej marek czyli produkcji reklam o dużych gabarytach (kasetony, obudowy, wyświetlacze, totemy, stojaki i wiele innych) – PROLICHT w Ozimku. Goście zwiedzili także JuraPark w Krasiejowie, korzystając ze wszystkich jego atrakcji, a wieczorem wzięli udział w koncercie Olgi Bończyk, którym Ozimski Dom Kultury zainaugurował rok artystyczny 2012 /2013. Byli również  gośćmi specjalistycznego gospodarstwa agroturystycznego w Grodźcu nastawionego na hodowlę koni i treningi jeździeckie. W Grodźcu również odwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Grodzieckiej – Sybiraków – Kalwaria Golgota Sybiraków. W Opolu przeszli uliczkami starego miasta, obejrzeli wzgórze uniwersyteckie i opolska Wenecję. Wieczór, ukraińscy goście spędzili w towarzystwie opolskich leśników. Wzięli udział w Hubertowinach Opolskich 2012 w Przysieczy. Ostatniego dnia pobytu na  XII Powiatowo – Gminnych Dożynkach w Przyworach przekazali staroście opolskiemu chleb, a z nim życzenia dla rolników, by kolejny rok był lepszy, pełen zdrowych plonów i by nigdy nikomu z nas nie zabrakło chleba.