WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

13 - 17.09.12 Wizyta przyjaciół z Ukrainy

 

  W dniach 13-17 września 2012 na zaproszenie Henryka Lakwy starosty opolskiego przyjechali radni z zaprzyjaźnionej rady powiatu Dolina na Ukrainie (Dolina od 2006 roku jest powiatem partnerskim powiatu opolskiego). Była to kilkuosobowa delegacja, w skład której weszli  przedstawiciele biznesu, dyrektorzy  dużych przedsiębiorstw związanych z dystrybucją gazu, nadleśnictw powiatowych przedstawiciele oświaty szkolnej różnych szczebli i nauczania specjalnego.  Na czele delegacji stała Kateryna Olynik – sekretarz powiatu Dolina.
Goście obejrzeli elementy e- szkoły, którą stosuje w procesie dydaktycznym Zespól Szkół w Ozimku, poznali ideę organizacji przedszkoli integracyjnych, a w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ozimku zasady udzielania pomocy poprzez neuroterapię -  nowoczesną metodę trenowania mózgu  za pomocą EEG- Biofeedback.
W ramach rozwoju kontaktów o charakterze gospodarczym goście poznali bardzo nowoczesny zakład specjalizujący się w komunikacji wizualnej marek czyli produkcji reklam o dużych gabarytach (kasetony, obudowy, wyświetlacze, totemy, stojaki i wiele innych) – PROLICHT w Ozimku. Goście zwiedzili także JuraPark w Krasiejowie, korzystając ze wszystkich jego atrakcji, a wieczorem wzięli udział w koncercie Olgi Bończyk, którym Ozimski Dom Kultury zainaugurował rok artystyczny 2012 /2013. Byli również  gośćmi specjalistycznego gospodarstwa agroturystycznego w Grodźcu nastawionego na hodowlę koni i treningi jeździeckie. W Grodźcu również odwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Grodzieckiej – Sybiraków – Kalwaria Golgota Sybiraków. W Opolu przeszli uliczkami starego miasta, obejrzeli wzgórze uniwersyteckie i opolska Wenecję. Wieczór, ukraińscy goście spędzili w towarzystwie opolskich leśników. Wzięli udział w Hubertowinach Opolskich 2012 w Przysieczy. Ostatniego dnia pobytu na  XII Powiatowo – Gminnych Dożynkach w Przyworach przekazali staroście opolskiemu chleb, a z nim życzenia dla rolników, by kolejny rok był lepszy, pełen zdrowych plonów i by nigdy nikomu z nas nie zabrakło chleba.