×
×

Dzieci z Chmielowic zagrały Małego Księcia

Czy udało się ich zarazić teatralnym bakcylem? Okaże się po latach. Jeden chłopiec i siedem dziewcząt z Domu Dziecka w Chmielowicach i Opola pokazało 11 stycznia na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora spektakl „Narysuj mi baranka”, na podstawie „Małego Księcia”  Antoina de Saint-Exupéry’ego. 

DSCN2879.jpeg

Przed wystawieniem sztuki dzieci brały udział w warsztatach, na których uczyły się poprawnej wymowy, wyrażania uczuć oraz właściwej interpretacji tekstów. Wspólny wysiłek oraz zaangażowanie zaowocował brawami, gratulacjami oraz uśmiechem na ustach widowni. Dzieci przygotowały przedstawienie pod kierunkiem Barbary Lach, Doroty Bator oraz Kaji Wolak.

-To dla dzieci bardzo ważne doświadczenie, otwiera je i podnosi samoocenę  – mówi dyrektorka chmielowickiego Domu Dziecka Ingryda Gaida.  Wielkie podziękowania należą się Teatrowi za udostępnienie sceny  – dodaje.

DSCN2883.jpeg

–  Najważniejsze jest to, że dzieci mogły przez kilka miesięcy kształcić się na warsztatach pod kierunkiem zawodowców. Nie dość, że poznały tajniki teatralne, metody pracy przy tworzeniu spektaklu, zrozumiały zapewne także, że żeby coś zrobić  trzeba działać wspólnie, bo tylko w taki sposób można uzyskać jakiś efekt – zauważył Krystian Kobyłka, dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Na widowni zasiedli przedstawiciele organu prowadzącego DD w Chmielowicach – Henryk Lakwa, starosta opolski, wicestarosta Leonarda Płoszaj, skarbnik powiatu Mariola Konachiewicz, a także Iwona Rejnhardt – szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.