×
×

Mikołaj i ślizgawka - PCPR dla rodzin zastępczych

DSCN2732.jpeg

19 grudnia 2018 dzieciaki bawiły się na opolskim TROPOL-u. Były prezenty od prawdziwego Świętego Mikołaja i ciasta pachnące świętami, przygotowane przez pracowników PCPR. 

Młodzi łyżwiarze, zawodnicy PGE Orlik, służyli dzieciom i często ich opiekunom pomocą w utrzymaniu się na lodzie. Organizowali zabawy i konkursy. Opieki na lodzie podjęli się członkowie klubu sportowego PGE Orlik Opole. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu, jako odpowiedzialne za rodzinną pieczę zastępczą po raz drugi zorganizowało II Mikołajkową ślizgawkę dla dzieci i opiekunów z rodzin zastępczych powiatu opolskiego.

DSCN2677.jpeg

- Ubiegłoroczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i sprawiło wiele radości. Niektórzy z uczestników po raz pierwszy byli na lodowisku. Jazda na łyżwach w towarzystwie świetnie jeżdżących sportowców wywoływała zachwyt. Zawodnicy PGE Orlik Opole uczyli "pierwszaków", a dla wprawnych łyżwiarzy przygotowali tor przeszkód. Doświadczeni przez los potrafią docenić najmniejszy gest, dlatego mamy poczucie, że warto robić wszystko, aby wywołać uśmiech na twarzy dzieci - mówiła Iwona Rejnhardt, dyrektor PCPR.
DSCN2721.jpeg
Atrakcją było spotkanie ze Świętym Mikołajem, niektóre dzieciaki bały się Mikołaja. Po prezenty podchodziły w towarzystwie opiekunów. W tym roku Mikołajowi towarzyszyła Pieczusia, która promowała ideę pieczy zastępczej. Duża Pieczusia przytulała dzieciaki, a malutka stanowiła jeden z upominków. Maskotka ma zwrócić uwagę na potrzeby dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych i wspomóc integrację z lokalną społecznością.

W powiecie opolskim jest  wciąż za mało rodzin zastępczych. Jest ich około 110, funkcjonują także trzy domy dziecka. Wszystkie dzieci z tych domów wciąż czekają na znalezienie rodziny, w której mogłyby żyć. Powiatowy PCPR szuka rodzin zastępczych. Często bezskutecznie, szczególnie gdy chodzi o najmłodsze dzieci, które nigdy nie powinny trafić do domu dziecka. 

Impreza objęta została Honorowym Patronatem Andrzeja Buły, marszałka województwa opolskiego oraz Henryka Lakwy, starosty opolskiego. 

Plakat_A3_rodzina_zastępcza (1).jpeg