×
×

Bieg Mikołajkowy w Ozimku

BIEG MIKOLAJKOWY 2018 (245).jpeg
W sobotę, 8 grudnia Ozimek odwiedził Mikołaj, a raczej cała gromada Mikołajów, którzy wzięli udział w Biegu Mikołajkowym organizowanym przez Stowarzyszenie Active Team z Ozimka, we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 w Ozimku oraz Nadleśnictwem Opole. Setka dzieci i młodzieży oraz setka dorosłych promowali aktywny tryb życia poprzez udział w biegu. Dzieci i młodzież w czapeczkach Mikołajkowych zmierzyli się na dystansach 100 m, 400 m, 800 m i 1600 m. Dopingowani przez najbliższych pokazali, że drzemią w nich niespożyte pokłady energii, a przy tym dobrze się bawią. 
W przyszłości wyrosną z nich świetni biegacze. Dla dorosłych przygotowano przepiękną trasę, prowadzącą leśnymi duktami na dystansie 5 km i 10 km. Wszystkim uczestnikom biegu oraz tym, którzy zajęli miejsca na podium gratulujemy i zapraszamy za rok.

BIEG MIKOLAJKOWY 2018 (489).jpeg

Bieg Mikołajkowy miał przede wszystkim na celu promocję zdrowego, aktywnego stylu życia oraz integrację dzieci, młodzieży i dorosłych biegaczy, mieszkańców Ozimka, mieszkańców województwa. Podczas biegu przeprowadziliśmy również kampanię informacyjną dotyczącą samobadania piersi. Biegacze wsparli także mieszkankę Ozimka walczącą z chorobą, przysłowiową cegiełką, za co serdecznie dziękujemy.

Starostwo Powiatowe w Opolu reprezentowała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. 

BIEG MIKOLAJKOWY 2018 (512).jpeg

Organizatorzy składają podziękowania instytucjom i firmom, które wsparły bieg, a są nimi Gmina Ozimek, Powiat Opolski, Nadleśnictwo Opole, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku, Asys Polska , sp. z o.o. z Opola, Dom Kultury w Ozimku, Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”, Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów”, Dietetyk Daria Bartocha, Agencja Reklamowa „MS Gadżet”, Piekarnia Cukiernia Bebel, Komisariat Policji w Ozimku oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Schodni, Pustkowie i Antoniowie.

Bieg Mikołajkowy otrzymał także Patronat Burmistrza Ozimka, Patronat Starosty Opolskiego oraz Patronat Medialny TVP3 Opole.

Tekst i zdjęcia UGiM Ozimek 

BIEG MIKOLAJKOWY 2018 (503).jpeg