×
×

Niepełnosprawność nie ogranicza

DSCN2419.jpeg

Stowarzyszenie Akces z Ozimka, prowadzone przez Państwa Elżbietę i Mariusza Bienieckich, po raz drugi udowodniło, że niepełnosprawność nie stanowi bariery.  

2.12.18 w Domu Kultury w Ozimku odbył się II Wojewódzki Festiwal "Jesteśmy tacy sami". Jest to konkurs wokalny integrujący środowiska młodych sprawnych i niepełnosprawnych wokalistów. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przyjaznej i profesjonalnie przygotowanej przestrzeni dla wspólnego muzykowania oraz udowodnienie, że nie istnieją granice sprawności i niepełnosprawności. W wydarzeniu wzięło udział 20 uczestników w wieku od 5 do 18 lat.

DSCN2562.jpeg

Starosta opolski objął imprezę patronatem i ufundował nagrodę Grand Prix. Otrzymał ją Przemysław Wałowski oraz nagrodę dla najmłodszej, 5 letniej wokalistki - Ani Chmury. Wręczyła je Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. 

Kamil Sala, uczeń Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Kadłubie otrzymał ufundowany przez Fundację Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego voucher na rehabilitację, książkę i bluzę z autografem Kuby.

Do fundatorów dołączył Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, Zarząd Województwa Opolskiego oraz Urząd Gminy i Miasta Ozimek. 

Zapominano o wszelkich barierach. Była świetna zabawa, ale także rywalizacja. Występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Magdalena Meg Krzemień, Mariusz Cisek oraz Mariusz Bieniecki. 

Usłyszeliśmy: 
Hanię Adamiec w utworze Meluzyna
Lenę Bartczak - Przylecieli Aniołowie
Julię Bencar - Nie wie nikt
Anię Chmurę - Święta to czas niespodzianek
Dominikę Hreczuch - Bosy pastuszek
Jagodę Kowalczyk - Pastorałka od serca do ucha
Julię Krawczuk - Siedem reniferów 
Lenę Mannsfeld - Przekażmy sobie znak pokoju
Karolinę Wałęgę - It was a Starry Night
Emilię Wiorę - Ja jestem
Dawida Baca - City Lights
Urszulę Bubę - Babci zegar
Katarzynę Juruć - Kolęda Maryi
Julię Kasperską - Gwiazdy świecą nad stajenką
Marzenę Kotołowską - Pięknie żyć
Annę Kowalczyk - Mam tę moc
Kamila Salę - Jest taki dzień
Natalię Sałatę - Uciekali
Wanessę Opielę - Don't Cry
Przemysława Wałowskiego - Status -przy Tobie