WAŻNA INFORMACJA: ***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

Prezydium Rady Powiatu Opolskiego wybrane

Na dzisiejszej (22.11) inauguracyjnej sesji powiatu opolskiego wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu opolskiego.

DSCN2074.jpeg
Początkowo obrady prowadził Kazimierz Górski, który odebrał od wszystkich radnych przyrzeczenie. Po głosowaniu i wyborze na przewodniczącego, sesją kierował Stefan Warzecha z Mniejszości Niemieckiej.

DSCN2190.jpeg

Za wyborem głosowało 19 radnych, 1 był przeciw, a 3 się wstrzymało. 18 głosami radni wybrali, jako zastępcę Krystiana Cichosa.

DSCN2078.jpeg

Stefan Warzecha pełni funkcję przewodniczącego od I kadencji - 20 lat. Krystian Cichos natomiast był radnym w poprzedniej kadencji, ale  zastępcą przewodniczącego jest po raz pierwszy.