WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Prezydium Rady Powiatu Opolskiego wybrane

Na dzisiejszej (22.11) inauguracyjnej sesji powiatu opolskiego wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu opolskiego.

DSCN2074.jpeg
Początkowo obrady prowadził Kazimierz Górski, który odebrał od wszystkich radnych przyrzeczenie. Po głosowaniu i wyborze na przewodniczącego, sesją kierował Stefan Warzecha z Mniejszości Niemieckiej.

DSCN2190.jpeg

Za wyborem głosowało 19 radnych, 1 był przeciw, a 3 się wstrzymało. 18 głosami radni wybrali, jako zastępcę Krystiana Cichosa.

DSCN2078.jpeg

Stefan Warzecha pełni funkcję przewodniczącego od I kadencji - 20 lat. Krystian Cichos natomiast był radnym w poprzedniej kadencji, ale  zastępcą przewodniczącego jest po raz pierwszy.