×
×

Powiat opolski kupił urządzenia ratujące życie

DSCN2055.jpeg

Starostwo Powiatowe w Opolu w ramach programu „Pierwsza pomoc” zakupiło 4 defibrylatory zewnętrzne. Zostaną przekazane do szkół biorących udział w programie. Sam projekt przeznaczony jest  dla uczniów publicznych szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego Powiatu, a głównym celem poszerzanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

Defibrylator AED to urządzenie, które pozwala uratować życie człowiekowi. Dzięki niemu niemal każdy może udzielić pomocy człowiekowi z nagłym zatrzymaniem krążenia.

DSCN2058.jpeg

W tym roku - mówi Henryk Lakwa - nabyliśmy 4 takie urządzenia. Przeznaczymy je dla naszych szkół w Prószkowie, Tułowicach, Niemodlinie i Ozimku ale to nie koniec, ponieważ w programie bierze również ZS z Dobrzenia Wielkiego. Dla nich defibrylator kupimy na początku 2019. Do tej pory wydaliśmy 27 500.  Łatwo policzyć, że koszt jednego urządzenia wraz z akcesoriami i szafką to 6875 zł.

W ubiegłorocznej edycji zakupiono apteczki pierwszej pomocy oraz manekiny do ćwiczeń resuscytacyjnych. Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie świadomości i wiedzy młodzieży jak się zachować w przypadku zagrożenia życia. Udzielanie pierwszej pomocy powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka. 
Program realizowany będzie do 2019 r. i w całości finansowany z budżetu Powiatu Opolskiego. Przewidywany koszt to około 60 000 zł. 

DSCN2062.jpeg