WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Dzień Edukacji Narodowej

Tradycyjnie już bardzo uroczyście Powiat Opolski uczcił Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie dla pedagogów odbyło się w Chrząszczycach. Były kwiaty, nagrody, dużo ciepłych słów i wyrazów uznania.

DSCN0963.jpeg

Spotkanie rozpoczęło się wykładem dr Marty Sobery  na temat roli nauczyciela w edukacji żywieniowej dzieci i młodzieży. Były występy artystyczne. Na scenie prezentowali się między innymi uczniowie z Ukrainy z Zespołu Szkół  im. Józefa  Warszewicza w Prószkowie.

Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa, które, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Data jest stała 14 października, ale w powiecie opolskim uczczono pedagogów 4 dni wcześniej - 10 października.