WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

Dzień Edukacji Narodowej

Tradycyjnie już bardzo uroczyście Powiat Opolski uczcił Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie dla pedagogów odbyło się w Chrząszczycach. Były kwiaty, nagrody, dużo ciepłych słów i wyrazów uznania.

DSCN0963.jpeg

Spotkanie rozpoczęło się wykładem dr Marty Sobery  na temat roli nauczyciela w edukacji żywieniowej dzieci i młodzieży. Były występy artystyczne. Na scenie prezentowali się między innymi uczniowie z Ukrainy z Zespołu Szkół  im. Józefa  Warszewicza w Prószkowie.

Dzień Edukacji Narodowej jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa, które, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Data jest stała 14 października, ale w powiecie opolskim uczczono pedagogów 4 dni wcześniej - 10 października.