WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-rejestracja tel 775415169***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Wiejska w Dębskiej Kuźni oficjalnie otwarta

DSCN0923.jpeg

Blisko 1300 metrów nowej drogi.

DSCN0929.jpeg

Od dziś już oficjalnie (9.10.18) do szkoły, sklepu czy na rodzinne spotkanie w Dębskiej Kuźni można dojechać drogą wyremontowaną przez powiat opolski. Na odcinku blisko 1300 metrów wymieniono  nawierzchnię asfaltową, wzmocniono podłoże, a jezdnię poszerzono do 6 metrów. Pojawił się również nowy dwumetrowy chodnik, którym mogą bezpiecznie poruszać się cykliści. Jezdnia ma odwodnienie, a mieszkańcy łagodne podjazdy na posesje. 

DSCN0931.jpeg

Oficjalnego otwarcia, wyremontowanego za prawie 3 900 000 złotych odcinka ulicy Wiejskiej w Dębskiej Kuźni dokonali: Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Florian Ciecior, wójt Gminy Chrząstowice, Jacek Dziatkiewicz, dyrektor i Roman Figura, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych oraz Marek Kozieł, kierownik obwodu drogowego w Chrząstowicach.