WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Festiwal Orkiestr Dętych

DSCN0615.jpeg

23 września w Tarnowie Opolskim odbył się III Powiatowy Przegląd Grup Artystycznych. W tym roku organizator, Stowarzyszenie Fair Play postawiło na orkiestry dęte. "Niby nic, a tak to się zaczęło, niby nic, zwyczajne "pa pa pa. Jest w orkiestrach dętych jakaś siła..." - tłumaczy wybór, cytując znaną polską piosenkę, prezes Stowarzyszenia - Dawid Laskowski. W tym roku chcieliśmy pokazać siłę naszych rodzimych zespołów, orkiestr dętych.

DSCN0714.jpeg

- Piękne jest to, że sporo młodych ludzi wstępuje w szranki orkiestr, a jest to zajęcie czasochłonne. Zespoły biorą czynny udział w życiu gminy, wsi, parafii, więc jak najbardziej jest w orkiestrach dętych siła. Mam nadzieję, że przegląd wejdzie na stałe do kalendarza imprez powiatowych. Warto podtrzymać tę tradycję. - dodał Krzysztof Wysdak.  

W szranki stanęło pięć orkiestr, które walczyły o Puchar Starosty Powiatu Opolskiego i Wójta Tarnowa Opolskiego. Impreza rozpoczęła się barwnym korowodem, który w rytm grających orkiestr przeszedł spod placu OSP do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim. 

DSCN0640.jpeg

Jury w składzie: Joanna Bassek, Harald Powrósło i Marek Śmiech miało nie lada problem, by wyłonić tych najlepszych. 

Puchar Starosty otrzymał BSA BRAS z Opola
Puchar Wójta Tarnowa Opolskiego -  Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chrząstowic
Puchar Stowarzyszenia Fair Play - Orkiestra Dęta Gminy Komprachcice
Wyróżnienia: Orkiestra Dęta z Dobrzenia Wielkiego oraz Orkiestra Dęta Zakładów Wapienniczych Loist SA

Puchar z ramienia Powiatu Opolskiego wręczał Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.

DSCN0730.jpeg