×
×

W powiecie opolskim bezpieczniej na drogach


Powiat opolski zyskał kolejne rozwiązania drogowe. W Komprachcicach za 142 785 zł powiat opolski wybudował rondo.

pobrany plik (1).jpeg

W centrum wsi na skrzyżowaniu czterech ulic: Opolskiej, Cmentarnej, Szkolnej i Siennej powstało nowe rondo. Mieszkańcy i radni z Komprachcic od lat zabiegali o jego budowę. Wcześniej w tym miejscu doszło do śmiertelnego wypadku, były też liczne kolizje. Rondo udało się tam ulokować dzięki pomysłowi komprachcickich radnych, by wykupić i wyburzyć stojącą przy drodze ruderę. Udało się dotrzeć do właścicieli, wykupić działkę z domem . Dzięki czemu powiat mógł zaplanować i wybudować w tym miejscu rondo. 
W otwarciu udział wzięli Henryk Lakwa, starosta opolski i Leonarda Płoszaj, wicestarosta, Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic oraz radni gminni i powiatowi.

pobrany plik.jpeg

To nie jedyna inwestycja. We wrześniu nastąpił odbiór techniczny drogi (ul. Wiejska) w Dębskiej Kuźni w gminie Chrząstowice. Z ramienia Starosty udział wziął Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu.  

SAVE_20180920_131308.jpeg

Na długości 1300 metrów wymieniono nawierzchnię asfaltową, drogowcy poszerzyli do 6 metrów jezdnię i wybudowali nowy chodnik o szerokości 2 metrów. Powstało także odwodnienie drogi. Oficjalne otwarcie nastąpi za kilka tygodni. 

SAVE_20180920_131350.jpeg

SAVE_20180920_131406.jpeg