×
×

Żniwniołk Powiatowy buł w niedziela w Złotnikach

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się 9 września w ciepłej atmosferze złotnickiego słońca. Gospodarzem była gmina Prószków. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Chrząszczycach. 

Przybyłych na boisko w Złotnikach przywitali wspólnie: burmistrz Prószkowa Róża Malik - śpiewną, śląską gwarą i Henryk Lakwa, starosta opolski. Przyjęli również chleb z rąk starostów dożynkowych z życzeniami - by go nigdy zabrakło. Do oficjalnych przemówień dołączyli: Wiktor Gromysz - wicestarosta doliński z Ukrainy i Marko Wolfram, starosta powiatu Saalfeld Rudolstad z Niemiec. 

Oprócz przedstawicieli dwóch partnerskich powiatów, na tegorocznych dożynkach gościli również: posłowie Ryszard Galla i Leszek Korzeniowski, Szymon Ogłaza - wicemarszałek województwa opolskiego, Rafał Bartek - przewodniczący TSKN, Leonarda Płoszaj - wicestarosta opolski, Paweł Kielar - komendant KM PSP w Opolu, Rafał Drozdowski, komendant miejski Policji w Opolu, burmistrzowie i wójtowie powiatu opolskiego, radni powiatowi i gminni.     

Konkurs koron żniwnych
kategoria - kłosowe
I miejsce ex aequo:

Chróścice, gm. Dobrzeń Wielki

chróścice.jpeg

Roszkowice, gm. Niemodlin

roszkowice.jpeg
II miejsce: Żelazna, gm. Dąbrowa

żelzna.jpeg

III miejsce: Wawelno, gm. Komprachcice

wawelno.jpeg

kategoria - ziarnkowe
I miejsce: Dylaki, gm. Ozimek
Dylaki.jpeg