WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

90 lat OSP w Raszowej

W sobotę, 1 września 2018 świętowano jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszowej w gminie Tarnów Opolski.

90 lat OSP w Raszowej

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Opatrzności Bożej w Raszowej. Raport o gotowości jednostki, rozpoczynający część oficjalną, odebrał Krzysztof Wysdak - wiceprzewodniczący Zarządu Pwiatowego OSP.

90 lat OSP w Raszowej

Jak członek Zarządu Powiatu Opolskiego złożył raszowskim strażakom gratulacje i życzenia z okazji święta. "Życzę Wam, szanowni Strażacy – Ochotnicy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu obowiązków. Niechaj ta trudna służba, pełna nieprzewidywalnych wyzwań, będzie dla Was przede wszystkim źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy w myśl oczywistej i pięknej dewizy: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Dariusz Ociepka, prezes Zarządu OSP odczytał historię jednostki. Wręczono również odznaczenia oraz poświęcono wizerunek św. Floriana namalowany na ścianie frontowej remizy.

90 lat OSP w Raszowej

W uroczystościach wzięli udział Paweł Kielar, komendant miejski PSP w Opolu, Krzysztof Mutz, wójt gminy Tarnów Opolski i wielu innych zaproszonych gości.