WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Duże pieniądze, które łączą

50 milionów złotych będzie kosztowała budowa ścieżek pieszo-rowerowych i parkingów bike&ride w 8 gminach należących do aglomeracji opolskiej (Chrząstowice, Komprachcice, Lewin Brzeski, Łubniany, Prószków, Tarnów Opolski, Tułowice i Turawa).

Starosta Opolski Henryk Lakwa zaznacza, że jest to kontynuacja pierwszej części projektu. Dzięki niemu zbudowano ścieżki rowerowe, które połączyły Popielów z Chróścicami wzdłuż drogi wojewódzkiej 457 oraz dwa parkingi Bike&Ride przy głównych przystankach autobusowych w Dobrzeniu Wielkim i Popielowie. Powstała również kładka pieszo-rowerowa wraz ze ścieżką pieszo-rowerową w Krasiejowie.

Więcej szczegółów:

http://www.opolskie.pl/2018/07/duze-pieniadze-ktore-lacza/