WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

IMG_6240.jpeg

W sobotnie popołudnie 16 czerwca 2018 r. rodziny zastępcze oraz dzieci z domów dziecka z Powiatu Opolskiego spotkały się na imprezie plenerowej w pięknej scenerii turawskiego jeziora. Organizatorami spotkania z okazji Powiatowego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego były Dom Dziecka w Turawie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu. Z rodzinami zastępczymi spotkała się Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski i Iwona Rejnhardt, dyrektor PCPR w Opolu oraz Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.

Dzieci bawiły się pod kierunkiem animatora, uczestniczyły w zajęciach rycerskich prowadzonych przez Fundację Excalibur z Opola oraz licznych konkursach z nagrodami. Obejrzały także widowisko plenerowe o Smoku Bazyliszku w wykonaniu grupy Kark-Art. Atrakcją dla dzieci było spotkanie ze strażakami z OSP w Osowcu i policjantami z Komisariatu w Ozimku.

IMG_6262.jpeg

Oprócz strawy duchowej gospodarze częstowali gości napojami, ciastem, słodyczami, bigosem z bułką. Bigos ugotowały panie kucharki z turawskiego domu dziecka, a  bułki na tę uroczystość nieodpłatnie przekazała piekarnia z  Krasiejowa. Była też  wata cukrowa i popcorn. Na zakończenie imprezy wystąpiły mażoretki i młode wokalistki z Domu Kultury w Ozimku. Każde dziecko otrzymało upominek oraz czapeczkę przygotowaną specjalnie na to spotkanie.