WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

II finał Konkursu dla Małych Ratowników w Niemodlinie

mały ratownik.jpeg

5 czerwca w Zespole Szkół w Niemodlinie odbyła się II edycja Konkursu dla Małych Ratowników. Brali w niej udział reprezentanci z 5 przedszkoli gminy Niemodlin. Zanim dzieci pojawiły się w szkole na finale, były przeszkolone przez uczniów podczas specjalnych zajęć.

W oceniających wcielili się uczniowie klas 1 i 2 liceum, którzy sami realizują innowację z ratownictwa medycznego. Dzieci, w 5 scenkach, zmierzyły się z zadaniami z zakresu pierwszej pomocy – znajomości numerów alarmowych, udzielaniu pomocy w przypadku krwotoku z nosa, omdlenia, wykonania RKO i ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. 

Konkurs poprowadziła tegoroczna absolwentka – Agnieszka Karbownik, która zorganizowała także zabawy ruchowe dla najmłodszych. W przerwie między konkursem a ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród uczestnicy i goście obejrzeli „Bajkę o szczęściu” w reżyserii Pani Małgorzaty Dolak.

Imprezą zainteresowały się lokalne media: Agnieszka Karbownik i Aleksandra Gatak, i Katarzyna Drabik gościły w programie Opolskie o poranku w TVP3 Opole, gdzie przedstawiły ideę konkursu i opowiadały o organizacji..

Wyniki finałowej rywalizacji:

I miejsce: Przedszkole nr 2 w Niemodlinie, Przedszkole w Rogach i Przedszkole w Grabinie

II miejsce: Przedszkole nr 1 w Niemodlinie

III miejsce: Przedszkole w Graczach

Podobnie jak w ubiegłym roku, największą popularnością wśród nagród cieszyły się pluszaki, którymi obdarowano każdego uczestnika konkursu.