WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Podwójny jubileusz w ozimskim Domu Kultury

DSC06402.jpeg
W uroczystości wzięły udział delegacje partnerskich miast Rymarzow i Przerow w Czechach oraz Krompachy w Słowacji. Gratulacje i życzenia z okazji jubileuszy złożyła: Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego, Jan Labus, burmistrz Ozimka, Piotr Polus zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, Helena Gruszka była dyrektor DK oraz wielu innych zaproszonych gości. 

DSC06458.jpeg

W trakcie uroczystości miały miejsce dwa ważne i wzruszające wydarzenia: otwarcie „Szkółki im. Zygmunta Antosika” dla najmłodszych adeptów Ozimskiej Orkiestry Dętej oraz „Podróżującej Galerii im. Wojtka Siudei”. W hollu Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy nie prezentowanych dotąd grafik Wojtka, które jego rodzice przekazali w darze po swoim zmarłym synu. Wernisażowi towarzyszył występ „Chóru na obcasach” pod dyrekcją Pawła Wielgusa, a podwójny jubileusz zakończył poczęstunek urodzinowymi tortami, na który zaproszono wszystkich obecnych. Uroczystość uświetnił również recital piosenek Hanki Ordonówny w wykonaniu Judyty Paradzińskiej.