WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

×
×

Strażacko, sportowo i międzynarodowo

DSC06282.jpeg
(6-9.06.2018)
Ostatni tydzień w powiecie opolskim przebiegał pod hasłem międzynarodowych zawodów sportowych i ćwiczeń strażackich. W ramach współpracy partnerskiej w prószkowskiej rozegrano turniej piłkarski z udziałem drużyn reprezentujących gminy powiatu opolskiego i dolińskiego na Ukrainie. Walka była zacięta ale zawsze w duchu fair play. - Jest to turniej przyjaciół - powiedział Henryk Lakwa otwierając rozgrywki - i jeden z najlepszych sposobów łamania barier kulturowych. Poznajemy się, z czasem przyjaźnimy, a wtedy trudniej o konflikt. Zimą chcemy poszerzyć skład o partnerów niemieckich może czeskich i rozegrać turniej halowy. 
Wyniki: 

1 miejsce drużyna z Tułowic

2 miejsce drużyna ze Źlinic

3 miejsce drużyna z Chrząstowic

4 miejsce druzyna nr 2 z Ukrainy 

5 miejsce drużyna nr 1 z Ukrainy

6 miejsce drużyna z Chróścic

Medale wręczali: Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski i Henryk Lakwa, starosta opolski. 
 

   


strażacy u starosty.jpeg

(6-10.06.2018)
Powiat gościł również ukraińskich strażaków. Goście zwiedzili kilka jednostek OSP - między innymi w Tarnowie Opolskim i Łubnianach, wspólnie ćwiczyli, pływali łodziami po turawskich jeziorach, zwiedzili Sanktuarium na Jasnej Górze. Byli również gośćmi Pomologii, gdzie spotkali się z ukraińskimi uczniami, a na zamku w Prószkowie gościł delegację Zarząd Powiatu Opolskiego. Delegację przyjął także u siebie Henryk Lakwa, starosta opolski. Ukraińscy strażacy przyjechali na zaproszenie OSP Tarnów Opolski.