WAŻNA INFORMACJA: ***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Beczki w Dąbrowie

beczki w dąbrowie.jpeg

(7.06.2018)
Nawet 150 tys. zł może kosztować gminę Dąbrowa likwidacja znaleziska w magazynie nieopodal starej betoniarni, na ul. Opolskiej. Nie wiadomo do kogo należy kilkadziesiąt znalezionych tam pojemników. Wypełnione są substancją łatwopalną i szkodliwą dla środowiska. 

Jak oceniają strażacy, jest tego około 50 tys. litrów. Na razie miejsce przechowywania pojemników zabezpieczono. Policja usiłuje ustalić, kto jest ich właścicielem. Jeśli go nie znajdzie, zgodnie z obowiązującym prawem za wywiezienie i unieszkodliwienie substancji będzie musiała zapłacić gmina.Miejsce jest ogrodzone, pilnują go służby. Nie ma żadnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, tym bardziej że magazyn znajduje się na skraju wsi.
Z ramienia powiatu opolskiego na miejscu był Krzysztof Wysdak, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Adam Mataniak, członek PCZK.