×
×

27.06.2012 Pierwsze integracyjne spotkania szkół im. Janusza Korczaka

 W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach 27 czerwca spotkali się uczniowie i nauczyciele szkół z województwa opolskiego noszących imię Janusza Korczaka. Zaproszenie pani Zofii Kotońskiej dyrektora PSP w Polskiej Nowej Wsi i głównego organizatora imprezy przyjęły szkoły: z Niemodlina, Opola, Otmic, Komprachcic, Ochodzy, Wawelna, Domecka, Izbicka i oczywiście Polskiej Nowej Wsi. W uroczystości wzięli udział Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski, Paweł Smolarek wójt gminy Komprachcice, Mariusz Miller przedstawiciel opolskiego Kuratorium Oświaty w Opolu a także dyrektorzy szkół i instytucji samorządowych z terenu powiatu opolskiego.  
W pierwszej części uczniowie klas V i VI PSP w Polskiej Nowej Wsi zaprezentowali sylwetkę swego patrona. Prezentacja zawierała najważniejsze i najciekawsze elementy z jego życia.  Goście obejrzeli również przedstawienie teatralne opracowane na podstawie "Pamiętnika Blumki" Ireny Chmielewskiej. Klimatu sztuce dodała oprawa muzyczna, a mianowicie tango "Ta ostatnia niedziela" z muzyką Jerzego Petersburskiego i tekstem Zenona Friedwalda w wykonaniu Mieczysława Fogga.
W drugiej części - 6 kolorowych zespołów uczniowskich: Żółci, Zieloni, Biali, Niebiescy, Czerwoni i Pomarańczowi,  zgodnie z ideą integracji złożonych z przedstawicieli różnych szkół, rywalizowały o miano znawcy losów i twórczości Korczaka. Najlepsza okazała się drużyna Zielonych - złożona z uczniów szkół w Niemodlinie, Wawelnie, Chmielowicach i Ochodzach, tuż za nimi drużyna Czewronych złożona z uczniów z Otmic, Wawelna, Chmielowic i Domecka, a trzecie miejsce zajęli Żółci - Niemodlin, Opole, Chmielowice i Domecko. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Opolu wręczała Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski.