WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ozimku otrzymała imię i sztandar

SP3 - SZTANDAR 2018 (49).jpeg

Uroczystość przebiegła zgodnie z obowiązującym ceremoniałem. Uchwałę o nadaniu szkole imienia Paraolimpijczyków i Olimpijczyków Polskich odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kleszcz z wiceprzewodniczącą Aldoną Góźdź, wręczając dyrektorowi szkoły Dariuszowi Górniaszkowi akt nadania. Akt fundacji sztandaru przeczytała i wręczyła Barbara Kamińska. Później odbyło się symboliczne wbijanie gwoździ fundacyjnych, przekazanie sztandaru uczniom, jego prezentacja i uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zaproszeni goście, a wśród nich wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj i burmistrz Ozimka Jan Labus złożyli całej szkolnej społeczności życzenia oraz wręczyli prezenty, po czym odbyło się odsłonięcie tablicy z nazwą szkoły i posadzenie przed budynkiem szkolnym pamiątkowego drzewka przez burmistrza, przedstawicielkę Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora SP nr 3. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się część artystyczna. Uzupełnieniem uroczystości był Ceremoniał Olimpijski, który odbył się o godzinie 13.00 i rozpoczął I Wojewódzką Paraolimpiadę Dzieci. Przez kilka godzin na boisku szkolnym odbywały się zawody i zabawy sportowe, w których uczestniczyło około 60 dzieci niepełnosprawnych pod opieką swoich sprawnych rówieśników – uczniów SP nr 3 w Ozimku.

Zdjęcia i tekst: Jan Dziuban, Wiadomości Ozimskie