WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w powiecie opolskim

Zdjęcia: Tadeusz Dziuban

Tegoroczne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Ozimku rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej odprawionej za Ojczyznę z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz życie wieczne dla tych, którzy poświęcili dla Niej swoje życie. Tego dnia Ozimscy hutnicy i emeryci Huty Małapanew modlili się za wstawiennictwem swojego patrona świętego Floriana o pomyślność dla siebie i swoich rodzin z okazji Dnia Hutnika. Po mszy orkiestra, poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy przeszli pod Pomnik Martyrologii obok Domu Kultury, gdzie delegacje władz gminy i powiatu opolskiego, młodzieży szkolnej oraz Huty Małapanew złożyły wiązanki kwiatów. Powiat Opolski reprezentowany był przez Wicestarostę Opolskiego – Leonardę Płoszaj i radnych powiatowych.