WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w powiecie opolskim

Zdjęcia: Tadeusz Dziuban

Tegoroczne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Ozimku rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej odprawionej za Ojczyznę z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz życie wieczne dla tych, którzy poświęcili dla Niej swoje życie. Tego dnia Ozimscy hutnicy i emeryci Huty Małapanew modlili się za wstawiennictwem swojego patrona świętego Floriana o pomyślność dla siebie i swoich rodzin z okazji Dnia Hutnika. Po mszy orkiestra, poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy przeszli pod Pomnik Martyrologii obok Domu Kultury, gdzie delegacje władz gminy i powiatu opolskiego, młodzieży szkolnej oraz Huty Małapanew złożyły wiązanki kwiatów. Powiat Opolski reprezentowany był przez Wicestarostę Opolskiego – Leonardę Płoszaj i radnych powiatowych.