WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Spotkanie naczelników oświaty z Kuratorem

DSC05790.jpeg

27 marca powiat opolski gościł przedstawicieli wydziałów oświaty z województwa opolskiego z Michałem Siekiem Opolskim Kuratorem Oświaty na czele. W Zespole Szkół w Tułowicach Kuratora i naczelników powitała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. Goście rozmawiali o zakresie współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi po wdrożeniu reformy systemu oświaty. Adam Sinicki, dyrektor ZS w Tułowicach przedstawił szczegóły programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. W trakcie narady wymieniono doświadczenia w zakresie spraw związanych z reformą, sprawami związanymi z dydaktyką i kwestiami administracyjnymi. Uczestnicy obejrzeli również pokaz musztry w wykonaniu tułowickich kadetów oraz obejrzeli placówkę.