×
×

Informatycy w Zespole Szkół w Ozimku

IMG_6513.jpeg
22 marca w ZS w Ozimku odbyły się dwie ważne dla przyszłości placówki uroczystości. Podpisano porozumienie o współpracy między Szkołą a Politechniką Opolską oraz zainaugurowano działalność nowo utworzonej pracowni informatycznej E-SPORT.

Umowa o współpracy
Podpisanie współpracy z Politechniką Opolską  to duże wydarzenie i jest wartością dla obu placówek. W przypadku Szkoły będzie skutkowała udziałem uczniów w projektach edukacyjnych organizowanych przez uczelnię, co uatrakcyjni proces dydaktyczny informatyków. Dla Politechniki Opolskiej kluczowym zadaniem jest promocja swoich kierunków studiów, a udostępniając sale i organizując zajęcia z pewnością znajdą przyszłych studentów wśród absolwentów Zespołu Szkół w Ozimku. 
Podpisy na umowie złożyli prof. dr hab. inż Tomasz Boczar, dziekan Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki oraz Dariusz Bigas, dyrektor Zespołu Szkół w Ozimku. 

Otwarcie pracowni Informatycznej E - SPORT
Przecięto również wstęgę, otwierając pracownię informatyczną E-SPORT. Jest to konsekwencja nachylenia dydaktycznego placówki i utworzenia klasy o tym profilu informatycznym. Rozszerzenie E-SPORT pozwala uczniom rozwijać zainteresowania grami komputerowymi i kształcić umiejętności informatyczne w ramach dodatkowych zajęć profilowych. Pracownia wyposażona jest w nowoczesne jednostki komputerowe z wydajnymi kartami graficznymi, procesorami i pamięcią. Całości uzupełniają dodatki w postaci gamingowych foteli, klawiatur, myszek i słuchawek.

W obu uroczystościach udział wzięli: Henryk Lakwa, starosta opolski, Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolska, Jan Labus, burmistrz Ozimka 

Po części oficjalnej drużyny E-SPORTOWE  zagrały w grę CS:GO .

Galeria zdjęć