×
×

Ratownik Chrobry - sprawny i dobry

DSCN0132.jpeg

"Ratownik Chrobry - sprawny i dobry" - to dewiza przyświecająca uczniom Zespołu Szkół w Niemodlinie, którzy realizując innowację pogłębiają wiedzę z podstaw ratownictwa medycznego. 

DSCN0145.jpeg

Od września 2013 roku w Zespole Szkół im. Bolesław Chrobrego realizowana jest innowacja pedagogiczna „Ratownik Chrobry – sprawny i dobry”. Uczniowie pogłębiają wiedzę z podstaw ratownictwa medycznego i nabywają umiejętności, które pozwalają na udzielanie pierwszej pomocy. Uczniowie niemodlińskiego Zespołu Szkół potrafią pomagać zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Nabytą wiedzą "Ratownik Chrobrego" chętnie dzieli się z innymi. W klasach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na lekcjach z edukacji dla bezpieczeństwa organizują pokazy pierwszej pomocy.  Wiedzę rozpowszechniają również podczas pokazów w szkołach podstawowych, na imprezach gminnych i wiejskich, piknikach szkolnych, piknikach rodzinnych. Grupa ratowników cieszy się dużym szacunkiem zarówno społeczności szkolnej, jak i dorosłych. 

Ratownik Chrobry jest sprawny i dobry, bo kształcony w udzielaniu pierwszej pomocy od najmłodszych lat.
Uczniowie - ratownicy, zaczynają szkolenie od przedszkolaków. Najpierw szkolą, a potem wykorzystują wiedzę ucząc zdrowej rywalizacji.  „Konkurs dla Małych Ratowników” ciszy się w gminie Niemodlin ogromną popularnością. Bardzo istotną kwestią jest to, że nauka o wartości życia wdrażana jest od najmłodszych lat.  

DSCN0119.jpeg

Wiedza i umiejętności Ratowników z Chrobrego są weryfikowane w konkursach zewnętrznych w: "Konkursie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu" w 2016 zajęli III miejsce, a w 2017 I miejsce. W kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą” zaszczytne I miejsce w powiecie opolskim. 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wiele imprez, w których biorą udział młodzi Ratownicy z Zespołu Szkół w Niemodlinie odbywa się poza godzinami nauki, a często w dni wole, a mimo to nie ma problemu z frekwencją. Zawsze chętnie biorą udział w pokazach.