WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Spotkanie z dyrektorami szkół Powiatu Opolskiego

W dn 22.02 br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opolu odbyło się spotkanie Starosty Opolskiego z dyrektorami szkół Powiatu Opolskiego. Podczas spotkania podsumowano działalność szkół za pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018, przedstawiono kierunki rozwoju szkół na kolejne okresy funkcjonowania, omówiono bieżące zmiany w przepisach prawa jak również omówiono zasady podziału środków na doskonalenia zawodowe nauczycieli. Spotkanie było także okazją do złożenia przez Starostę Opolskiego - Henryka Lakwę gratulacji dla Dyrektora Adama Sinickiego za uzyskanie przez Technikum Leśne w Tułowicach tytułu "Złotej Szkoły" w ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY .