×
×

Nowy bus dla Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie

Przekazanie busa dla DPS w Prószkowie 22.01.18

Blisko 70 tysięcy zapłaciło Starostwo Powiatowe w Opolu za nowego busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Drugie tyle dołożył  Opolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nowiutki Opel będzie służył do przewozu podopiecznych Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie. Samochód kosztował blisko 140 tysięcy złotych.

Henryk Lakwa, starosta opolski, - prószkowski DPS jest duży. Stale przebywa tu blisko 200 osób, z czego ponad 50 porusza się na wózkach. - Placówka posiada jeden samochód, ale to zbyt mało.  Podopieczni coraz częściej muszą korzystać z opieki lekarzy specjalistów. Trzeba ich zawieźć do Opola. Czasem wizyta trwa kilka godzin, a w tym czasie reszta mieszkańców nie ma możliwości wydostania się z Prószkowa. Nasi mieszkańcy nie zawsze mogą korzystać z publicznego transportu.

Przekazanie busa dla DPS w Prószkowie 22.01.18

- Bardzo ważne jest to - d
odał Starosta Opolski, że samochód został wyposażony w platformę dla wózków. Jest to bardzo istotny element wyposażenia, bo jak mówiłem 1/4 podopiecznych stale porusza się na wózkach, a wielu wymaga transportu na wózku. Ponadto podopieczni wyjeżdżają na wycieczki, biorą udział w przeglądach, występują w innych domach pomocy. Teraz będzie można zabrać więcej osób. 

Przekazanie busa dla DPS w Prószkowie 22.01.18

Nowy bus przewiezie sześcioro podopiecznych, bo trzy pozostałe miejsca zajmą kierowca i opiekunowie.

Przekazanie busa dla DPS w Prószkowie 22.01.18

MEDIA O NAS 

Radio Opole: http://radio.opole.pl/100,225777,dom-pomocy-spolecznej-w-proszkowie-dostal-nowego
Radio Doxa: Samochód dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z Prószkowa
TVP 3 Opole: Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie dostali nowy samochód