WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Wóz strażacki już w Dolinie

Przekazanie wozu strażackiego 11.01.18

Powiaty doliński i opolski współpracują ze sobą ponad 10 lat. Owocem tej przyjaźni jest wzajemna pomoc, wymiana doświadczeń samorządowych, oświatowych, artystycznych, udział w uroczystościach.

Tym razem delegacja z powiatu opolskiego z Henrykiem Lakwą, starostą opolskim na czele wjechała do Doliny wozem strażackim, który jest darem Rady Powiatu Opolskiego dla 10 Państwowego Oddziału Pożarniczo – Ratunkowego w Dolinie.

Klucze odebrał uroczyście Taras Melnyk, szef RV SSNC w Dolinie. Za prezent kolegom z powiatu opolskiego podziękował również   Wołodymyr Pachkow, zastępca szefa departamentu KDPW Ukrainy w województwie iwano-frankowskim.  

W przekazaniu kluczyków wzięli udział: Stefan Warzecha, przewodniczący Rady Powiatu Opolskiego, Mariusz Szeląg, zastępca prezesa Zarządu Powiatowego OSP (dla powiatu opolskiego), Jan Czech i Andrzej Klama z jednostki OSP w Tanowie Opolskim oraz uczniowie klasy o profilu strażackim Liceum Ogólnokształcącego ZS w Prószkowie.

W ramach styczniowego spotkania (10 - 12. 01 2018) doświadczeniami wymieniły się służby ratownicze powiatu opolskiego i województwa iwano - frankowskiego, gdzie głównym tematem był sposób działania i tworzenia ochotniczych straży pożarnych w powiecie opolskim. .  

Gospodarze z okazji Świąt Bożego Narodzenia, obchodzonych na Ukrainie trochę później, zorganizowali dla polskiej delegacji koncert świąteczny wypełniony bożonarodzeniowymi kompozycjami muzycznymi oraz śpiewem w wykonaniu szkolnej dziecięcej orkiestry dętej ze Szkoły Muzycznej im. Mirosława Antonowicza w Dolinie.

Przekazanie wozu strażackiego 11.01.18

Przekazanie wozu strażackiego 11.01.18

zdjęcia:
http://www.if.gov.ua/news/dolinskim-ryatuvalnikam-kolegi-z-polshi-podaruvali-pozhezhnu-mashinu

http://dolynalive.com.ua/dolinska-vlada-hvalitsya-podarovanim-na-rizdvo-b-u-avtomobilem-ta-desyatirichnim-partnerstvom-z-opolskim-povitom/