WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Ośrodek Wsparcia Ofiar Przemocy w Rodzinie

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia Ofiar Przemocy w Rodzinie w Opolu

Działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu, ul. Małopolska 20 A, tel. 77 4556390 – 92. Godziny pracy od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, schronienie całodobowo.

Ośrodek udziela specjalistycznej pomocy ofiarom przemocy domowej (dzieciom, współmałżonkom, osobom żyjącym w związkach nieformalnych, osobom starszym, osobom niepełnosprawnym) oraz świadkom przemocy.

Prawo do korzystania z miejsca w Ośrodku mają osoby zamieszkujące nie tylko z terenu miasta Opola ale również całego województwa opolskiego, na podstawie zgody Kierownika Ośrodka. Osoby są przyjmowane bez skierowania i bez względu na dochód.

Pobyt w Ośrodku jest bezpłatny. Czasowy pobyt w Ośrodku wynosi do 3 miesięcy i może być przedłużony w wyjątkowych indywidualnych przypadkach, uzasadnionych sytuacją mieszkańca.

www.mopr.opole.pl/sow