WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Ośrodek Wsparcia Ofiar Przemocy w Rodzinie

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia Ofiar Przemocy w Rodzinie w Opolu

Działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu, ul. Małopolska 20 A, tel. 77 4556390 – 92. Godziny pracy od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, schronienie całodobowo.

Ośrodek udziela specjalistycznej pomocy ofiarom przemocy domowej (dzieciom, współmałżonkom, osobom żyjącym w związkach nieformalnych, osobom starszym, osobom niepełnosprawnym) oraz świadkom przemocy.

Prawo do korzystania z miejsca w Ośrodku mają osoby zamieszkujące nie tylko z terenu miasta Opola ale również całego województwa opolskiego, na podstawie zgody Kierownika Ośrodka. Osoby są przyjmowane bez skierowania i bez względu na dochód.

Pobyt w Ośrodku jest bezpłatny. Czasowy pobyt w Ośrodku wynosi do 3 miesięcy i może być przedłużony w wyjątkowych indywidualnych przypadkach, uzasadnionych sytuacją mieszkańca.

www.mopr.opole.pl/sow