WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Trzymamy kciuki za Jakuba

Jakub Mroz_1.jpeg
Jakub Mróz, uczeń klasy III b Publicznego Gimnazjum Zespołu Szkół w Niemodlinie, zakwalifikował się do eliminacji centralnych II edycji Olimpiady Historycznej. Finał odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 2 - 4.03.2018 roku, a temat przewodni, to "Jan III Sobieski i jego czasy".

Do wzięcia udziału w olimpiadzie zachęciła Jakuba nauczycielka historii, Iwona Matura-Pacholik. Na etapie szkolnym przygotował pracę pisemną, pt: "Kształtowanie się parlamentaryzmu w Rzeczypospolitej". Etap okręgowy sprawdził jego wiedzę z historii, od czasów starożytnych do XIX wieku. Wysoki wynik z testu otworzył mu drogę do etapu ustnego, w którym bronił wcześniej przygotowanej pracy. Jakuba oceniali pracownicy naukowymi Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego.Trzymamy kciuki, by warszawski finał okazał się dla Jakuba równie owocny.

Autor  tekstu i zdjęć: I.Matura-Pacholik