×
×

Tułowice czwartym miastem

new-years-day-2910474_1920.jpeg

Od 1 stycznia 2018 roku w powiecie opolskim powstało czwarte miasto. Mieszkańcy Tułowic hucznie przywitali Nowy Rok w mieście, żegnając wieś. 

Koncert Gosi Andrzejewicz przed Tułowickim Ośrodkiem Kultury rozpoczął zabawę sylwestrową, a o godzinie 00.00 Tułowice nabyły prawa do nazywania siebie miastem. Tułowiczanie z radością przyjęli zmianę. Uważają, że wzrosła szansa na rozwój. Dzięki  niedostępnym do tej pory funduszom można będzie wykonać remonty i stworzyć wiele nowych rzeczy, na przykład przestrzeń, która będzie pełniła rolę rynku i stanie się centrum życia miasta. W planach są również remonty dróg i dwie nowe stacje kolejowe w Goszczowicach i Szydłowie. 
 

stamp-2530244_1920_LI.jpeg​​​​​​​Koszt zmiany statusu z wiejskiego na miejski poniesie Urząd, będzie to około 30.000  rozłożone na 5 lat (wymiana pieczątek, tablic informacyjnych, materiałów promocyjnych, wykonanie nowej strategii, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowego planu zagospodarowania. Natomiast mieszkańcy Tułowic nie poniosą z tego tytułu dodatkowych kosztów. Nie zostaną również podniesione podatki.