WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-rejestracja tel 775415169***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Tułowice czwartym miastem

new-years-day-2910474_1920.jpeg

Od 1 stycznia 2018 roku w powiecie opolskim powstało czwarte miasto. Mieszkańcy Tułowic hucznie przywitali Nowy Rok w mieście, żegnając wieś. 

Koncert Gosi Andrzejewicz przed Tułowickim Ośrodkiem Kultury rozpoczął zabawę sylwestrową, a o godzinie 00.00 Tułowice nabyły prawa do nazywania siebie miastem. Tułowiczanie z radością przyjęli zmianę. Uważają, że wzrosła szansa na rozwój. Dzięki  niedostępnym do tej pory funduszom można będzie wykonać remonty i stworzyć wiele nowych rzeczy, na przykład przestrzeń, która będzie pełniła rolę rynku i stanie się centrum życia miasta. W planach są również remonty dróg i dwie nowe stacje kolejowe w Goszczowicach i Szydłowie. 
 

stamp-2530244_1920_LI.jpeg ​​​​​​​Koszt zmiany statusu z wiejskiego na miejski poniesie Urząd, będzie to około 30.000  rozłożone na 5 lat (wymiana pieczątek, tablic informacyjnych, materiałów promocyjnych, wykonanie nowej strategii, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowego planu zagospodarowania. Natomiast mieszkańcy Tułowic nie poniosą z tego tytułu dodatkowych kosztów. Nie zostaną również podniesione podatki.