WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Budżet powiatu na 2018 rok uchwalono

To dwudziesty budżet i dwudziesta sesja budżetowa Henryka Lakwy. Trudno się dziwić, że zadanie nie spędzało snu z powiek urzędnikom starostwa. Doskonale wiedzą co, gdzie i jak. Niespodzianek nie było. 74 mln dochodów i 79 mln wydatków. Różnica bierze się z nadwyżki z lat poprzednich i bieżących dochodów.

IMG-20171221-WA0001.jpeg

Najwięcej pieniędzy wydaje się na drogi powiatowe – zarówno na remonty, jak i inwestycje. Pokaźne kwoty przeznaczone są na pomoc społeczną i oświatę.

– W ubiegłym roku, w związku z powiększeniem Opola, nasz budżet się mocno obniżył  mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.  W tym roku obserwujemy ponowny wzrost, choć wiemy, że w związku z aneksją podopolskich gmin jeszcze dość sporo stracimy – wyjaśnia Lakwa.

Podczas XXXV sesji, która odbyła się w pięknej scenerii tułowickiego zamku, poczyniono cały szereg innych ustaleń dotyczących przyszłego roku. Ustalono między innymi, że 40 tysięcy złotych na organizacje dożynek powiatowych trafi do Złotnik w gminie Prószków.

Radni uchwalili także wieloletnią prognozę finansową powiatu opolskiego na lata 2018–2021.