×
×

Wspólne kolędowanie. Święta polsko - ukraińskie

Konsulat Honorowy Ukrainy w Opolu zaprosił uczniów z Zespołu Szkół w Prószkowie oraz studentów z Ukrainy do wspólnego świątecznego polsko-ukraińskiego kolędowania. 

DSC05389.jpeg

19 grudnia 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zabrzmiały najpiękniejsze kolędy polskie i ukraińskie w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego z obu krajów, przeplatane inscenizacją scen z narodzin Bożego Dzieciątka i krótkimi formami teatralnymi. Aktorami byli polscy i ukraińscy uczniowie z Zespołu Szkół im. J. Warszewicza w Prószkowie. Scenografię również wykonano wspólnym wysiłkiem pracy opolskich oraz ukraińskich malarzy. W koncercie wziął udział Henryk Lakwa, starosta opolski i Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. 

DSC05445.jpeg

21 grudnia na wspólnym “opłatku” spotkali się Henryk Lakwa, starosta opolski, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz goście z Ukrainy. Spotkanie miało bogatą oprawę artystyczną. Kolędy zagrała orkiestra dęta  bursy  Szkół Artystycznych w Opolu. Można było zobaczyć Jasełka w wykonaniu uczniów polskojęzycznych i ich ukraińską wersję czyli Wertep prezentowaną przez uczniów z Ukrainy. 

IMG-20171222-WA0011.jpeg


Filmy zaczerpnięto ze strony http://www.pomologia.pl/spotkanie-wigilijne-w-internacie/

Jasełka: https://www.youtube.com/watch?v=jKlAfLkyXFM
Wertep: https://www.youtube.com/watch?v=Z87wO9JHbJg