WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Wigilia dla osób z wadami wzroku

DSC05378.jpeg
19 grudnia 2017 kilkudziesięciu niewidomych i niedowidzących mieszkańców powiatu opolskiego wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w turawskim Wodniku. Zaproszenie Koło Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących przyjęła również Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. W uroczystości wzięli także udział burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu.

- Te spotkania są dla nas bardzo ważne, bo przypomina zdrowemu społeczeństwu, że niewidomi, żyją jak wszyscy inni obywatele, bez ograniczeń - powiedział Tadeusz Kolbusz, przewodniczący Koła Niewidomych.

Dla wielu osób to możliwość spędzenia czasu w tym wyjątkowym okresie przedświątecznym w gronie przyjaciół i znajomych. Koło Powiatowe organizuje regularne spotkania, w których członkowie chętnie uczestniczą.