WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Wigilia dla osób z wadami wzroku

DSC05378.jpeg
19 grudnia 2017 kilkudziesięciu niewidomych i niedowidzących mieszkańców powiatu opolskiego wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w turawskim Wodniku. Zaproszenie Koło Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących przyjęła również Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. W uroczystości wzięli także udział burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu.

- Te spotkania są dla nas bardzo ważne, bo przypomina zdrowemu społeczeństwu, że niewidomi, żyją jak wszyscy inni obywatele, bez ograniczeń - powiedział Tadeusz Kolbusz, przewodniczący Koła Niewidomych. 

Dla wielu osób to możliwość spędzenia czasu w tym wyjątkowym okresie przedświątecznym w gronie przyjaciół i znajomych. Koło Powiatowe organizuje regularne spotkania, w których członkowie chętnie uczestniczą.