WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Świąteczne paczki dla kombatantów z powiatu opolskiego

IMG-20171214-WA0011.jpeg

Wicestarosta opolska, Leonarda Płoszaj (14 grudnia 2017 roku) odwiedziła weteranów wojennych mieszkających w gminie Ozimek. Towarzyszył jej burmistrz, Jan Labus, pracownicy Starostwa Powiatowego w Opolu oraz Urzędu Miasta w Ozimku.

Niestety pan Tadeusz Sprawa - kombatant II wojny, który mimo podeszłego wieku systematycznie współorganizował i uczestniczył w odwiedzinach nie doczekał tegorocznych.  Jest to bardzo istotna akcja - mówi Leonarda Płoszaj. Co roku o tej porze wyruszamy do naszych gmin, by uczcić poświęcenie ludzi, którzy wywalczyli nam spokojne życie. Wcześniej zapraszaliśmy kombatantów do Urzędu, ale z racji ich wieku od kilku lat to my jeździmy do nich ze świątecznymi upominkami. Upominki otrzymali także kombatanci z gmin: Popielów, Niemodlin, Tułowice oraz Dąbrowa. Razem 62 paczki. 

 

 

Fot.: Hubert Pelka