WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Warsztaty terapii zajęciowej

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach, ul. Piastowska 26, tel. 77 4692432, organem prowadzącym jest Caritas Diecezji Opolskiej.

Jest to placówka dziennego pobytu, czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00. Uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej są osoby powyżej 16 roku życia z zaburzeniami psychicznymi ze wskazaniem do terapii posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Aktualnie w warsztatach uczestniczy 30 osób.

Terapia prowadzona jest w grupach terapeutycznych oraz indywidualnie w zakresie terapii pedagogicznej, rehabilitacji medycznej (grupowej i indywidualnej). Prowadzone są także zajęcia z socjoterapii i pedagogiki zabawy. Wszystkie spotkania posiadają charakter indywidualnych programów terapeutycznych.

Dzienne zajęcia odbywają się w  6 pracowniach: ceramicznej, malarstwa, zabawkarska, informatycznej, kulinarnej, i ogrodniczej. Do dyspozycji jest również gabinet rehabilitacyjny,  gabinet  pedagoga,  psychologa oraz duża sala do zajęć grupowych i imprez integracyjnych.