×
×

Warsztaty terapii zajęciowej

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach, ul. Piastowska 26, tel. 77 4692432, organem prowadzącym jest Caritas Diecezji Opolskiej.

Jest to placówka dziennego pobytu, czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00. Uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej są osoby powyżej 16 roku życia z zaburzeniami psychicznymi ze wskazaniem do terapii posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Aktualnie w warsztatach uczestniczy 30 osób.

Terapia prowadzona jest w grupach terapeutycznych oraz indywidualnie w zakresie terapii pedagogicznej, rehabilitacji medycznej (grupowej i indywidualnej). Prowadzone są także zajęcia z socjoterapii i pedagogiki zabawy. Wszystkie spotkania posiadają charakter indywidualnych programów terapeutycznych.

Dzienne zajęcia odbywają się w  6 pracowniach: ceramicznej, malarstwa, zabawkarska, informatycznej, kulinarnej, i ogrodniczej. Do dyspozycji jest również gabinet rehabilitacyjny,  gabinet  pedagoga,  psychologa oraz duża sala do zajęć grupowych i imprez integracyjnych.