WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Spotkanie byłych wychowanków Domu Dziecka w Turawie

IMG_5239.jpeg

28 października 2017 r. turawski dom dziecka odwiedzili byli wychowankowie. Dzisiaj, dorośli przyjechali do domu z własnym rodzinami. Otoczeni gromadką własnych maluchów wspominali czas spędzony w turawskim domu.

Marcin przyjechał z Niemiec, Paweł w Holandii, a Jacek z Anglii. Pozostali mieszkają w kraju. Wszystkich łączy jedno: kilka lat dzieciństwa i młodości przeżytych wspólnie  w domu dziecka. Wszyscy pamiętają pałac, w którym mieszkali. Nie ukrywają sentymentu do panującego tam klimatu. Ciepło i serdecznie wspominają tamten czas. 

W spotkaniu brała udział również młodzież przebywająca w domu dziecka. Mieli okazję, by przekonać się, że praca i determinacja prowadzi do sukcesu, do fajnego życia. Wiele ciepłych słów usłyszeli też byli i obecni pracownicy placówki, czyli ci, którzy byli mamą, tatą, wujkiem ciocią i wspierali w rozwiązywaniu problemów, pomagali w odnalezieniu właściwej drogi życiowej.

Wszystkich bardzo serdecznie przywitał ojciec rodziny - dyrektor Waldemar Dzieszkowski, a towarzyszyła mu była wychowanka Joasia Wiench, pomysłodawczyni i współorganizatorka spotkania. 

Spotkanie po latach było okazją do wspomnień, pochwalenia się sukcesami. Niejednej osobie zakręciła się w oku łza. Wszyscy wiemy, że w życiu dobrze jest mieć ramię, na którym zawsze można się wesprzeć, to przecież był nasz dom - podsumowali spotkanie wychowankowie.