×
×

Wycieczki

Góry Opawskie 

GRUDZIEŃ 2017

Na początku grudnia dzieci wybrały się w Góry Opawskie. Po wyczerpującej kilkugodzinnej wędrówce ośnieżonym szlakiem dotarli na szczyt Kopy Biskupiej. Ten pokryty grubą warstwą śniegu zachęcał do ulepienia bałwana i zabaw na śniegu. Dla niektórych dzieciaków była to pierwsza górska wyprawa i pierwszy zdobyty szczyt górski. Wycieczkowicze zwiedzili również Głuchołazy i zamek w Mosznej.
Bardzo ważną częścią wycieczki była integracja dzieci i nauczenie wzajemnej odpowiedzialności. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu pana Hollera, który kontynuuje dzieło pomocy po swojej zmarłej żonie Hildegardzie Holler, która przez wiele lat angażowała się w pomoc dla wychowanków naszego domu. 

 


Lwów

PAŹDZIERNIK 2017 
W październiku (13-16) starsi wychowankowie pojechali na wycieczkę na Ukrainę. Przez cztery dni poznawali zabytki i uczyli się historii. We Lwowie zwiedzili stare miasto, Cmentarz Łyczakowski oraz kilka kościołów, które świadczą o wielokulturowości tego miasta. Większość dzieciaków po raz pierwszy była za granicą, a to wzbudzało w nich wielkie emocje. Fundatorem była Fundacja „Sfinks - z pasją do dzieci” z Mysłowic.

 


Góry Świętokrzyskie

CZERWIEC 2017 
Dzięki wsparciu tej samej Fundacji w czerwcu dzieciaki wypoczywały w Górach Świętokrzyskich. Poznały walory turystyczno - krajoznawcze regionu, jego kulturę i zabytki. Szlakami turystycznymi przemierzyły góry i Puszczę Jodłową. Niezwykłą atrakcją był spacer po Parku Miniatur w Krajnie, gdzie zgromadzone są  słynne budowle z całego świat. Wrażenie zrobił również zamek w Chęcinach i w Olsztynie k/Częstochowy. A po drodze  dzieciaki spędziły kilka godzin na zwiedzaniu klasztoru Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie.