×
×

XV jubileuszowy "Karpik" w Niemodlinie

DSC05067.jpeg

Przez ostatni weekend Niemodlin był stolicą międzynarodowej satyry. Świętowano tam XV edycję Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik 2017"  - w iście królewskiej oprawie. Imprezę patronatem honorowym objął Starosta Opolski, a reprezentowała go Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. W piątek (17.11) odbyła się konferencja rybacka „Akwakultura 2017 – stan obecny i perspektywy” i wręczenie nagród laureatom konkursu dla dzieci „Mały Karpik”.

DSC05031.jpeg

W sobotę (18.11) galę XV Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” w stańczykowskim stylu poprowadził Mariusz Jarzombek. Zorganizowano także wystawę najlepszych prac konkursowych, polsko-czeski konkurs kulinarny, degustację niemodlińskiego karpia, a na Ścianie Satyryków odsłonięto trzy nowe tablice. Galę w Ośrodku Kultury w Niemodlinie uświetnił występ Grupy MoCarta.

DSC05173.jpeg

DSC05178.jpeg

W tym roku na konkurs wpłynęło pond 200 prac z 30 krajów świata, w tym z Japonii i Tajlandii, a bliżej np. z Czech i Ukrainy. Wzięło udział 139 autorów. Nagroda główna konkursu trafiła do Magdaleny Wosik, wyróżnieni zostali m.in. Wiesław Wojciechowski i Jiri Srna z Czech. Nagrodę Grand Prix otrzymał Paweł Kuczyński, który po raz kolejny wziął udział w konkursie. Nagrodę ufundował również radny powiatu opolskiego - pan Jan Krzesiński. 

DSC05087.jpeg
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się również edycja konkursu dla dzieci "Mały Karpik 2017". Wpłynęło kilkaset prac. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych i zdecydowało o kilku nagrodach specjalnych.