WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Święto Niepodległości w Ozimku

DSC04943.jpeg

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku. W tym roku roku mija 99 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji władze organizują uroczystości, odbywają się również specjalne akademie i koncerty. Świętowano również w Ozimku.
DSC04929.jpeg
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Jana. Następnie w asyście Ozimskiej Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych władze oraz mieszkańcy przemaszerowali pod pomnik, gdzie złożono kwiaty, by upamiętnić to ważne dla Polaków święto.  

DSC05001.jpeg

Powiat opolski reprezentowali Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski i Antoni Gryc, radny powiatu opolskiego.

DSC05000.jpeg