WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

DPS w Czarnowąsach

 

Dom Pomocy Społecznej w Czarnowąsach, ul. Pl. Klasztorny 2, tel. 774691186, www.dpsczarnowasy.pl

Dom Pomocy Społecznej w Czarnowąsach prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi. Jest placówką stałego pobytu dla dziewcząt i kobiet w każdym wieku, niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim.

Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej mogą korzystać z różnych rodzajów terapii zajęciowej: plastycznej, muzykoterapii, zajęć sportowych, hipoterapii i psychoterapii.

Mieszkankom zapewnia się możliwość rozwijania uzdolnień i zaspokojenia potrzeb twórczych oraz możliwość uczenia się w Szkole Specjalnej.

Zapewniona jest profesjonalna opieka pielęgniarska i lekarska oraz dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych, prowadzonych przez zespół składający się z rehabilitantów i fizjoterapeutów. Prowadzone są warsztaty terapii zajęciowej, w których dziennie uczestniczy ok. 15-20 osób.