×
×

Wiktoria z Niemodlina z wizytą w Brukseli

a7.jpeg

9-13 października 2017 roku, Wiktoria Szatkowska, licealistka niemodlińskiego Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego razem z Dorotą Moździerską, opiekunką wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Była to nagroda za aktywność na spotkaniu z europosłanką Danutą Jazłowiecką podczas jej gościnnego udziału w konkursie tłumaczeń symultanicznych "Pokaż Język: Starcie Tytanów."

Plan wycieczki, w której udział wzięło ponad 50 uczniów i nauczycieli z województwa opolskiego i dolnośląskiego, przewidywał zwiedzanie Brukseli i Brugii. Głównym punktem była wizyta w Parlamencie Europejskim: wejście na salę plenarną, zwiedzeniem Parlamentarium - Multimedialnego Centrum dla Zwiedzających. Dzięki nowoczesnej technologii uczestnicy mogli odbyć wirtualną podróż po Europie, wziąć udział w symulacji parlamentarnego głosowania, poznać wielojęzyczne dziedzictwo kulturowe Europy, historię integracji oraz wpływ Unii Europejskiej na nasze codzienne życie.

Miłym akcentem pobytu w Brukseli było spotkanie z Panią europoseł Danutą Jazłowiecką, która odpowiadała na wszystkie, często trudne pytania dotyczące pracy w Parlamencie Europejskim. Zachęcała również młodzież do nauki języków, stawiania sobie wyzwań, życiowych celów i wytrwałości w ich realizacji.